27 липня відбудеться місячне затемнення, що буде по-своєму унікальним. За інформацією НАСА, це буде найтриваліше місячне затемнення ХХІ століття.

Деякі щасливці зможуть спостерігати його на власні очі цілу годину і 43 хвилини.

Про це повідомляє Бі-бі-сі Україна.

Що таке місячне затемнення?

Місячне затемнення відбувається тоді, коли Земля опиняється між Місяцем і Сонцем, і наш супутник потрапляє у тінь Землі, тобто, по суті, ці небесні тіла вибудовуються у ряд.

Загалом таке астрономічне явище – від першої до останньої фази – триватиме 3 години 55 хвилин. Саме стільки знадобиться Місяцеві, аби повністю пройти через тінь Землі.

Чому затемнення називають “кривавим Місяцем”?

Місячне затемнення часом називають “кривавим Місяцем”. Це пов’язано із темно-червоним відтінком супутника, якого той набуває під час затемнення.

Пов’язано це з візуальним ефектом, що виникає, коли сонячне проміння, яке проходить по дотичній до земної поверхні, розсіюється в атмосфері Землі і частково досягає Місяця.

Оскільки земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини спектру, саме ці промені досягають поверхні Місяця під час затемнення, через що місячний диск стає червоним. З цієї ж причини схід і захід також забарвлюються у червоні відтінки.

Окрім того, 27 липня Місяць перебуватиме в апогеї – тобто якнайдалі від Землі.

Коли і де можна буде побачити затемнення?

Повністю затемнення можна буде побачити майже в усіх частинах Європи, Африки, Близького Сходу, Центральної Азії й Австралії.

Тобто майже всюди, крім Північної і Центральної Америки. У східній частині Південної Америки його буде видно лише частково.

Найкраще затемнення спостерігатиметься із східної частини Африки, на Близькому Сході і в Центральній Азії.

Для спостереження не потрібен буде телескоп, та бінокль, безумовно, стане в нагоді.

Фаза повного місячного затемнення настане о 20:21 за Гринвічем (23:21 за Києвом).

Медики попереджають, що під час затемнень, за тиждень і після нього у деяких людей можуть спостерігатися головні болі, перепади тиску, загострення хронічних хвороб, болі в серці.

Місячне затемнення може спровокувати безсоння, нестабільне емоційний стан, низьку продуктивність.

Може з’явитися відчуття слабкості, апатії, перепадів артеріального тиску, панічних атак.