В Україні розпочався призов на строкову службу. Із Дніпропетровщини до лав української армії планують призвати майже 1,5 тис новобранців. Призовників відправлятимуть до військових частин упродовж червня-липня. 

Про це повідомили в управлінні взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА.

«Через пандемію коронавірусу цьогорічний призов на строкову військову службу перенесли на червень – липень. Ми утримались від урочистих заходів, які зазвичай проводили біля облдержадміністрації. Наразі важливіше дотримуватися протиепідемічних рекомендацій», – зазначила начальниця управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ДніпрОДА Ірина Федорчук.  

У навчальні центри вже вирушили близько 200 призовників області. Крім традиційної військово-медичної комісії вони пройшли ПЛР-дослідження на COVID-19. А у день відправки на службу – експрес-тестування.

«Я вважаю, що це мій обов’язок, як чоловіка, відслужити в армії. Мій дід, батько та старший брат – всі служили. Тепер – моя черга. Сподіваюся, що за час служби я стану сильнішим, витривалішим, здобуду життєвий та військовий досвід», – розповів призовник Олександр.

Юнаки, які не мають вищої освіти, служитимуть 18 місяців. Ті, хто має ступінь спеціаліста або магістра – 12. Строковики отримуватимуть грошове забезпечення, пільги. За бажання зможуть продовжити службу або вступити до вищих військових навчальних закладів. За майбутніми воїнами збережеться середньомісячна заробітна плата та робоче місце на весь термін служби. До проведення АТО/ООС на території Донецької і Луганської областей вони не залучатимуться.

Розраховувати на відтермінування від армії можуть ті, хто має двох і більше дітей, вагітну дружину чи дитину з інвалідністю, є єдиним годувальником у родині, виховує дитину до 3-х років. Також звільняються від армії правоохоронці, лікарі, вчителі, студенти.