На Дніпропетровщині до купального сезону підготували 10 пляжів та зон відпочинку. Із них 7 вже офіційно відкрилися для відпочивальників. Вони – у Дніпрі, Кам’янському, Нікополі, Павлограді, Зеленодольську.

Про це повідомили в департаменті ЖКГ облдержадміністрації. 

«До літнього сезону в області підготували 10 пляжів та зон відпочинку біля води. З послабленням карантину місцеві органи самоврядування прийняли рішення відкрити 7 з них. Там очистили дно водойм, помили та продезінфікували пляжне обладнання, підсипали піску, відремонтували громадські вбиральні», – розповіли в департаменті. 

На пляжі потрібно дотримуватися безпечної дистанції – не менше 2 метрів.

«Усі працівники, які обслуговують відпочивальників пляжу, мають бути в масках», – наголосили в департаменті. 

Офіційні пляжі та зони відпочинку знаходяться у:

  • Дніпрі – на Монастирському острові, в зоні відпочинку Сагайдак (колишній Воронцовський пляж), Придніпровському  парку на ж/м Придніпровськ
  • Кам’янському – в районі річкового порту на правому березі
  • Нікополі – на вул. Набережна
  • Павлограді – у парку ім. Першого Травня
  • Зеленодольську – на вул. Паркова.

Треба зазначити, що у відповідності до державних санітарних норм і правил утримання населених місць (затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2011 № 145) на кожному пляжі повинні бути організовані пункти надання медичної допомоги та рятувальні станції.

Крім цього, щорічно пляж необхідно підсипати чистим піском або галькою.

На територіях пляжів повинні бути встановлені роздягальні, душові, питні фонтанчики, громадські вбиральні, урни для збору сміття та відходів.

Власники чи балансоутримувачі пляжів у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, прибирання і дезінфекцію вбиралень, а також щоденне перевезення зібраних відходів.

А у відповідності до Водного Кодексу України, ГОСТу 17.1.5.02-80 «Гігієнічні вимоги до зон рекреаційних водних об’єктів», перед початком купального сезону (двічі на місяць у травні) та у період купального сезону (з червня по вересень щотижня) власниками пляжів повинні проводиться дослідження питної води, води водоймищ та піску на пляжах.