Український державний центр радіочастот, починаючи з 30 березня, готовий до видачі компаніям мобільного зв’язку перших дозвільних документів на експлуатацію базових станцій зв’язку четвертого покоління.

Про це йдеться на сайті центру.

Виконавчий директор УДЦР Вадим Гулько зазначив, що днями Генеральний штаб ЗС України погодив операторам документи на використання радіочастотного ресурсу. Це дозволило фахівцям держпідприємства завершити роботи із здійснення частотних присвоєнь та видачі дозволів для РЕЗ нового стандарту зв’язку.

«Довгоочікуваний 4G в діапазоні 2600 МГц нарешті стане доступним. Тому це приємна новина і для користувачів послуг, які одними з перших отримають переваги сучасної технології – надійний та швидкісний Інтернет», – наголосив Вадим Гулько.

Виконавчий директор також відзначив, що після отримання операторами відповідних ліцензій, стане реальністю впровадження 4G в діапазоні 1800 МГц.

«4G – перспектива не одного дня. Технологія буде впроваджуватись як і 3G – поступово. Проте фахівці УДЦР, як і раніше, будуть сприяти процесу розгортання мережі максимально ефективно», – додав Вадим Гулько.

Також нагадаємо, що попередньо Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Рішенням №157 від 20.03.2018 дозволила Українському державному центру радіочастот знизити тарифи на послуги, які пов’язані з підготовкою висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, оформленням дозволів на їх експлуатацію, а також радіочастотним моніторингом технологій 4G.

Відповідне рішення щодо застосування понижуваних коефіцієнтів до Тарифів, прийняті на прохання суб’єктів господарювання, що сприятиме активному розвитку власних мереж 4G зв’язку операторів та телекомунікаційної галузі в цілому.

З повним текстом Рішення НКРЗІ №157 можна ознайомитися за посиланням:


Видео 7 канал Одесса