Команда майданчика SmartTender дослідила дані по державним закупівлям, і визначила, які категорії в Prozorro були найбільш прибутковими у лютому, та скільки заробили найбільш успішні постачальники цих категорій.

ТОП-5 прибуткових категорій тендерів у Prozorro та найбільш успішних постачальників цих категорій
У лютому найбільш прибутковими категоріями для постачальників стали наступні:

61,69 млрд гривень заробили постачальники категорії «Електроенергія, газ, нафта, паливо», вигравши 6 154 закупівлі.
Найбільш успішний постачальник категорії підписав угоди на суму 4,9 млрд гривень, продаючи предмети закупівель, що відносяться до «09130000-9 Нафта і дистиляти».
5,17 млрд гривень принесли постачальникам 2 050 закупівель у категорії «Будівельні процеси, ремонт».
Найбільш успішний постачальник категорії підписав угоди на суму 686 млн гривень, продаючи предмети закупівель, що відносяться до «45233142-6 Ремонт доріг».
1,94 млрд гривень заробили постачальники категорії «Продукти харчування (м’ясо, молочні продукти, риба)» на 10 280 закупівлях.
Найбільш успішний постачальник категорії підписав угоди на суму 32 млн гривень, продаючи предмети закупівель, що відносяться до «15510000-6 Молоко і вершки».
843 млн гривень заробили постачальники категорії «Медицина», вигравши 2 917 закупівель.
Найбільш успішний постачальник категорії підписав угоди на суму 75 млн гривень, продаючи предмети закупівель, що відносяться до «33600000-6 Фармацевтична продукція».
642 млн гривень склав дохід постачальників від 2 499 закупівель у категорії «Послуги з ремонту й технічного обслуговування».

Найбільш успішний постачальник категорії підписав угоди на суму 113 млн гривень, продаючи предмети закупівель, що відносяться до «50230000-6 Послуги з ремонту й технічного обслуговування дорожньої інфраструктури».
Що таке Prozorro, та скільки грошей можна тут заробити

Прозоро — це система електронних публічних тендерів, за допомогою якої державні замовники (організації, установи та підприємства, що купують за кошти державного бюджету) закуповують необхідні товари, послуги та виконання робіт на чесних та прозорих умовах. Кожен такий тендер проводиться за однаковим алгоритмом, згідно з Законом «Про публічні закупівлі», завдяки чому всі підприємці, що беруть участь у закупівлі, мають однакові права та шанси на перемогу. Все, що потрібно для перемоги, — це запропонувати потрібний товар, послугу чи виконання робіт, які відповідають вимогам організатора, за найбільш вигідною ціною.

Щомісяця в системі Prozorro проводиться величезна кількість тендерів. Наприклад, у лютому 2021 року було проведено 469,8 тисячі закупівель загальною вартістю 113 млрд гривень. При цьому показник конкуренції складає всього 2,4, тому у кожного постачальника є великі шанси на те, щоб стати переможцем та укласти вигідну угоду з замовником.