Вірус 2019 – nCoV за симптомами схожий на звичайну гостру респіраторну інфекцію. В основному це лихоманка, кашель, проблеми з диханням. Та уханьський «родич» ГРВІ небезпечний своїми ускладненнями. Зокрема, пневмонією. Як захиститися від нового вірусу, розповіли у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Хвороба може проявитися через 2-14 днів після зараження, – зазначили у департаменті. – Уникнути зараження допоможуть добре знайомі всім правила. Найперше – дотримуватися гігієни. Потрібно часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами». 

Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку потрібно негайно викинути та помити руки. Не торкайтеся брудними руками очей, носа або рота.  Уникайте контакту з усіма, хто має симптоми захворювання. Провітрюйте поверхні приміщення та дезінфікуйте всі поверхні.  

Небезпечними можуть бути сирі чи недостатньо термічно оброблені тваринні продукти.

Із м’ясом та молоком слід поводитися обережно.

Захворіли – повідомте роботодавця та залишайтеся вдома. Обов’язково викличте лікаря.

Людям з кашлем та нежитем обов’язково мають носити захисну маску. Змінювати її потрібно кожні чотири години.

Нині у світі зареєстровано понад 89 тис лабораторно підтверджених випадків 2019 – nCoV, з них  3 тис – летальні. Одужало вже більше 45 тис осіб. В Україні не зафіксовано жодного випадку захворювання.