Про це в День безпечного Інтернету розповів заступник начальника відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Сергій Бідзіля .
“Говорити більше зі своїми дітьми, цікавитися їх захопленнями, звертати увагу на коло спілкування в мережах, фото в гаджетах. Саме це є основною профілактикою негативного впливу на неповнолітніх із Інтернет середовища” – закликав Сергій Бідзілля.
Як розповів поліцейський, головною причиною можливих негараздів є відсутність контакту з батьками. Неповнолітні часто долучаються до різних груп в Internet, не розуміючи, яку загрозу їх здоров’ю та життю це несе. Головне завдання так званих кураторів, затягти якомога більше дітей в такі групи та маніпулювати їх волею й свідомістю. Так неповнолітні стають об’єктом злочинців. На щастя, за минулий рік на Дніпропетровщині не виявлено жодного нещасного випадку з неповнолітніми, пов’язаного із грою в Internet.
Зокрема, восени минулого року поліцейським вдалося оперативно розшукати дитину в Дніпровському районі, яка піддалася впливу “друзів із мережі”. За умовами гри слід було вимкнути телефон та зникнути на добу. Завдяки злагодженим діям поліцейських дитину розшукали впродовж чотирьох годин та повернули батькам.
«Контролюйте дозвілля своїх дітей. Слідкуйте, з ким та з якою метою вони знайомляться в мережі. Адже по той бік Інтернету може знаходитися злочинець. Діти- це основна група ризику в Інтернет середовищі», – наголосив Сергій Бідзіля
Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області