Багатоквартирні будинки, в яких не менше 50% квартир перейшли на автономне опалення, в майбутньому пропонується від’єднати від централізованої системи теплопостачання. Про це 17 жовтня повідомив начальник КП «Павлоградтеплоенерго» Микола Вовк на сесії міськради.

На  думку чиновника, квартири, які мають індивідуальне опалення, все одно опалюються за рахунок сусідів, бо отримують тепло через підлогу, стелю та стіни. Крім того, автономне опалення  порушує гідравлічний баланс централізованої системи опалення, що веде до збитків теплопостачальників.

«Зараз ми обробляємо інформацію про будинки, де 50% і більше квартир з індивідуальним опаленням. І хочемо вийти до депутатів міської ради з пропозицією від’єднати такі будинки від централізованого теплопостачання і відправити їх на індивідуальне», – сказав Микола Вовк.

Можливо, що вже в наступному році система опалення в місті повністю зміниться. Про це говорив раніше і міський голова  Анатолій Вершина.

«Опалювальний сезон почнеться, але я думаю, в останній раз. Тому що ми не можемо постійно за рахунок бюджету закривати борги населення за тепло, які на сьогодні складають близько 140 мільйонів! Ми вже в цьому році з бюджету на погашення боргів перед «Нафтогазом» виділили 30 мільйонів. Скільки можна? Ніхто з боржників не хоче платити! А скажіть, чому я, або ви повинні платити за тих, хто не платить? Тому в наступному році ми будемо пропонувати населенню і бюджетним організаціям переходити на автономне опалення, щоб кожен відповідав сам за себе», – повідомив мер.

Тим часом компанія ДТЕК Дніпрообленерго запускає нову послугу для клієнтів – допомога в розробці проекта електроопалення і переходу на пільговий тариф. Жителі Дніпропетровщини можуть пройти всі необхідні процедури в Центрі обслуговування клієнтів Дніпрообленерго. Вартість розробки проекту фіксована і в рамках існуючої договірної потужності при однофазному вводі (220 В, в основному для квартир) становить 1231,20 грн, а при трифазному (380 В, в основному для приватних будинків) – 1539 грн.  Фахівці в ЦОК також допоможуть з переходом на пільговий тариф електроспоживання: 90 коп. / КВт * год при споживанні до 3000 кВт * год на місяць в період з 1 жовтня до 30 квітня.