Щороку українцям доводиться переводити годинники двічі: навесні – на літній час, восени – на зимовий. І хоча вже не раз лунали заяви про скасування цієї практики, у 2025 році ми знову змінимо час за звичним графіком. Чому так відбувається, та чи варто чекати остаточного рішення щодо часу в Україні?

Сезонне переведення годинників практикується в Україні ще з 1981 року. Це було запроваджено з метою ефективнішого використання світлового дня та економії електроенергії. Однак з часом виникли питання щодо доцільності цього заходу, оскільки сучасні дослідження вказують на його можливий негативний вплив на біологічний ритм людини.

У 2021 році Верховна Рада України навіть ухвалила в першому читанні законопроєкт про скасування переведення годинників. За задумом авторів, країна мала залишитися на зимовому часі (UTC+2). Проте остаточного рішення так і не було ухвалено, тому сезонне переведення продовжилося.

У 2025 році перехід на літній час відбудеться у ніч із 29 на 30 березня. О 3:00 годині ранку стрілки годинників потрібно буде перевести на одну годину вперед. Це означає, що спати доведеться на годину менше, але вечори стануть довшими і світлішими. Наступний перехід на зимовий час запланований на останню неділю жовтня.

Попри періодичні спроби скасувати переведення годинників, поки що офіційного рішення немає. Уряд пояснює це необхідністю узгодження питання з європейськими партнерами, адже деякі країни ЄС також розглядають можливість відмови від цієї практики, але поки що не ухвалили єдиного рішення.

Тож поки що нам доведеться жити за старими правилами. Чи зміниться ситуація в найближчі роки – покаже час. Але поки що варто не забути перевести годинники у березні та жовтні й налаштувати організм на новий ритм життя.

 

     Щодо співпраці звертайтесь сюди