Сьогодні православні християни згадують про матір Ісуса Христа Марію і відмічають одне з 12 найважливіших  християнських свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста).

Історія:

Жили в Назареті праведні Іоаким і Анна – бездітна пара. Вони постійно молилися, щоб їм була дарована дитина, пообіцявши, що віддадуть дитя для служіння Богові. І диво сталося: у них народилася донька, яку назвали Марією. Коли малій виповнилося три роки, батьки, виконуючи обітницю, у супроводі родичів і друзів привели її до Єрусалимського храму, біля входу в який їх зустрічало безліч священиків на чолі з первосвящеником Захарією. Анна поставила маленьку Марію на першу сходинку храмової сходи, і малятко без сторонньої допомоги швидко подолала всі 15 високих ступенів. Первосвященик зустрів і благословив її і увів дівчинку у Святе Святих – найсвященніше місце у храмі. Туди ніхто не мав права входити, крім нього самого, і то лише раз на рік. Марія жила при храмі до свого повноліття, проводячи час у читанні Божого Слова, молитвах і заняттях рукоділлям.

У православній традиції цей день святкують 4 грудня, а в католицькій – 21 листопада. Це свято датується 6 століттям і багатьма вченими пов`язується з розвитком саме тоді маріологиї – вчення про Діву Марію як матір Божу.
За народними прикметами, в цей день починається справжня зима.

Народні прикмети Третьої Пречистої:

– Скільки на «Введення» води, стільки на Юрія трави.

– Як горобець нап’ється на Введення в бичачім сліду води, то напасеться худоба до Юрія (6 травня) трави.

– Як є на Введення вода, то буде в мисці влітку молоко.

– Як Введення мостить мости, а Микола забиває гвіздки, то люта зима буде.

– Введенські морози ще зими не роблять.

– Як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.