Через постійно мінливу температуру повітря, на річках та озерах України утворюється нестійкий крижаний покрив, який становить особливу небезпеку для всіх відвідувачів водойм.

Так, з початку року рятувальники зафіксували вже більше 70 випадків загибелі громадян на водних об’єктах країни.

Саме тому, з метою попередження нещасних випадків, рятувальники вирушають у профілактичні рейди замерзлими річками та озерами, під час яких закликають українців не виходити на тонку кригу.

Зокрема, співробітники Рубіжанського міського управління Головного управління ДСНС України у Луганській області здійснилипрофілактичне відпрацювання у місцях зимової риболовлі на озері Пісочне. Співробітники Служби порятунку провели з присутніми на водоймі рибалками інструктаж з безпечного поводження на кризі, а також розповіли про ризики та небезпеки на льоду. Також фахівці ДСНСнавели чоловікам невтішну статистику щодо загибелі людей на водних об’єктах області та розповіли як вберегтися від переохолодження.

На Чернігівщині фахівці обласного Управління та Чернігівського міського відділу ДСНС, спільно з місцевими журналістами провели профілактичний рейд місцями зимової риболовлі на річці Стрижень в обласному центрі. Під час заходу співробітники Служби порятунку закликали громадян не виходити на кригу, щоб не стати частиною невтішної статистики.

На Черкащині інспекторський склад ДСНС вирушив на річку Дніпро, а саме: в район розважального комплексу «Бочка», що в обласному центрі і де зазвичай збирається найбільша кількість рибалок. Рятувальники навчали любителів порибалити, як діяти в екстремальній ситуації, якщо людина провалилася під лід, а також як правильно надавати першу медичну допомогу потопаючому.

Водночас у Харкові, співробітники Шевченківського районного відділу Головного управління ДСНС України в області провели для громадян показові навчання на Олексіївському водосховищі.

Загалом, подібна превентивна робота проходить у всіх регіонах України і буде тривати і надалі, щоб запобігти численним трагедіям на водоймах у зимовий період.

Шановні громадяни!

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає вас не виходити на ненадійну кригу і застерегти від цього своїх дітей.

Завзятим рибалкам також слід зважати на те, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходженні на льоду.

Пам’ятайте, що необдумана та необережна поведінка може коштувати життя!