Працівники внутрішньої безпеки НПУ, військової прокуратури, ДБР та ГУНП у Дніпропетровській області провели санкціоновані обшуки у фігурантів злочинної групи, яка займалася виготовленням та розповсюдженням метамфетаміну. 

За матеріалами Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України військовою прокуратурою Південного регіону України було розпочато кримінальне провадження за фактом виготовлення та збуту наркотиків групою осіб з-поміж цивільних та окремих військовослужбовців Національної гвардії України – за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України. Згодом до розслідування були залучені працівники Територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтава.

Встановлено, що мешканці Павлограда віком 21-43 роки у змові з двома контрактниками військової частини НГУ налагодили незаконне виробництво, фасування та подальше розповсюдження метамфетаміну. Кримінальну лабораторію, де виготовлялася психотропна речовина, ділки обладнали в орендованих гаражних боксах. Готову продукцію збували на території військової частини та за її межами. Серед дилерів виявився 38-річний чоловік, який на теперішній час перебуває під арештом у СІЗО за раніше скоєні злочини.

Спільними діями працівників Дніпропетровського УДВБ НПУ, ДБР за підтримки бійців поліції особливого призначення обласного ГУНП та оперативників карного розшуку Павлоградського ВП під процесуальним керівництвом військової прокуратури проведено санкціоновані обшуки за місцем мешкання фігурантів, у їхніх автомобілях та в гаражних приміщеннях.

Під час заходів вилучено марихуану, амфетамін, 2 пістолети для відстрілу набоїв травматичної дії та пістолет Макарова без відповідних дозволів, набої, гранату РГД-5 із запалом, 209 тисяч гривень, пристрої для вживання наркотиків, ваги, мобільні телефони та банківські картки.

На теперішній час оголошено підозри двом нацгвардійцям та одній цивільній особі. Заплановано вручення підозр іншим учасникам викритої групи. За вчинене ділкам загрожує позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України