Павлограду, Тернівці, Синельниковому, Першотравенську та окремим населеним пунктам Синельниківського району можуть припинити водопостачання. Все – через борги водоканалів деяких міст перед ДП «Дніпро-Західний Донбас». Вони систематично не оплачують послуги у повному обсязі. Через це у держпідприємства також накопичилися борги – вже перед енергопостачальниками. На сьогодні виникла загроза відключення від електроенергії одного з найбільших виробників питної води на Дніпропетровщині. Про це сповістили у департаменті житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

«Щомісяця облдержадміністрація втручається у питання вчасної сплати за воду оптовими споживачами. Досі це стримувало енергопостачальні організації від відключення ДП «Дніпро-Західний Донбас» від електроенергії. Проте пряма відповідальність за вчасні розрахунки – на мерах міст. Саме вони мають негайно втрутитися в ситуацію. Водоканалам слід розрахуватися з боргами та почати в строк сплачувати за спожиті послуги. Це гарантує безперебійне водопостачання для мешканців Дніпропетровщини», – зазначили в департаменті житлово-комунального господарства Дніпропетровської ОДА.

На сьогодні середній рівень розрахунків водоканалів – 64%.

Найбільший споживач питної води, що постачає ДП «Дніпро-Західний Донбас», – Павлоград. Проте місто має найнижчий рівень оплати у лютому – 38%. Загальний борг – 34,5 млн грн.

«Синельникове та Першотравенськ останні місяці вчасно розраховуються за водопостачання. Проте наразі ці міста стали заручниками ситуації, що склалася через борги інших населених пунктів», – підкреслили в департаменті.

«Дніпро-Західний Донбас» – один із найбільших виробників питної води на Дніпропетровщині. Послуги отримують міста Павлоград, Першотравенськ, Синельникове, Тернівка та окремі населені пункти Синельниківського району. Загалом – майже 235 тис мешканців області.