Таку заяву міський голова Павлограда Анатолій Вершина зробив сьогодні на зустрічі з головами ОСББ. За словами Вершини, до кінця тижня тепломережа повинна заплатити НАК «Нафтогаз України» 2,4 млн грн, інакше 11 листопада о 7:00 КП «Павлоградтеплоенерго» має відключити тепло. Якщо тепломережа буде продовжувати постачати тепло без виділення номінацій на листопад, підприємству виставлять штраф – за газ потрібно буде платити за подвійним тарифом.

Міський голова заперечив інформацію про те, що централізовану тепломережу хочуть ліквідувати і сказав, що місто буде намагатися зберегти теплопостачальне підприємство, але його доля залежить від жителів – чи готові вони платити і погашати борги минулих років.

Через те що держава не компенсувала різницю в тарифах (14 млн грн) і боргів населення, з бюджету міста на фінансову підтримку тепломережі було виділено 20 млн грн. Але і цієї суми недостатньо.

«Те, що ми могли витратити на безкоштовні ліки для пільговиків, ремонти і т.п. – ми віддали. Грошей в бюджеті немає. При борг людей в 85 млн грн на минулому тижні заплатили тільки 200 тис. грн, – сказав мер. – Населення, можливо, почувши, що колись будуть банкрутувати або припиняти роботу КП «Павлоградтеплоенерго», перестало платити. Але ми все-таки будемо намагатися, щоб підприємство працювало. Це не просто, відмовитися від централізованого опалення. Навіть якщо переходити, але це робити треба поетапно, за 2-3 опалювальних сезону ».
На сьогодні у тепломережі 31 тис. абонентів. Перекласти їх усіх на автономне опалення за кілька місяців – дуже складне завдання, вважає мер.

За словами А.Вершини, Нікополь, який відмовився від централізованого опалення, знаходиться недалеко (в 11 км) від атомної електростанції, тому там низькі тарифи на електроенергію. У Марганці побудували кілька котелень на пелетах, але, як виявилося, топити пелетами дорожче, ніж газом.

«Газ на сьогоднішній день все-таки найдешевший вид опалення», – констатував міський голова.
До того ж, підвали радянських будинків спроектовані так, що труби водопостачання та стоків повинні проходити поруч з опаленням, щоб вони не замерзали. Та й сам конструктив будинку передбачає централізованого опалення.

За словами Миколи Вовка, директора тепломережі, з 1 млн грн через суд і виконавчу службу з боржників вдалося стягнути лише 69 тис. Але вже є прецеденти, коли в квартирах заарештовували кілька квадратних метрів. Це не дозволить боржнику в майбутньому продати або обміняти квартиру.

«На сьогоднішній день в місті приблизно 16% квартир мають автономне опалення, решта залишаються на централізованому», – каже перший заступник міського голови Віталій Мовчан.
Керівництво міста звернулося до мешканців Павлограда з вимогою терміново погасити борги за опалення. У разі, якщо сума непідйомна, в КП «Павлоградтеплоенерго» готові укласти договір реструктуризації боргу на термін до 60 місяців. Цією послугою з початку 2017 року скористалося майже 1,5 тис. павлоградців. Це дозволило людям оформити субсидію і поступово виплачувати борг.