Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини попросив міського голову міста Бровари Ігора Сапожка, що на Київщині, дати пояснення, чому його підлеглі з міського відділу освіти не вважають публічну інформацію про технічний стан дитячого садка такою, що становить суспільний інтерес.

Про це повідомляв сайт “Ні корупції!”  і приводить копію листа, якого представник Омбудсмана направив мерові Броварів.

У тексті листа, зокрема, зазначається, що представник Уповноваженого просить міського голову Броварів Ігора Сапожка забезпечити надання пояснень щодо безкоштовного ненадання запитуваної інформації про технічний стан дитячого садка, а також повідомити, чи були предметом суспільної дискусії питання стану приміщення дитячого садка “Золотий ключик”.

Нагадаємо, як уже писав “Ні корупції!”, броварські чиновники від освіти не вважають інформацію про те, чи є дитячий заклад аварійним, такою, що становить суспільний інтерес. Так само вони переконані, що інформація про те, хто, яким чином і на яку суму отримав підряд на ремонт державного садочка, також не суспільно значима.

Так після направлення відповідного запиту в Управління освіти і науки Броварської міської ради там виставили рахунок на оплату надання публічної інформації, незважаючи  на норму закону про те, що інформація, яка становить суспільний інтерес,   надається безкоштовно незалежно від кількості сторінок.

Тоді ж «Ні корупції!» вже направив скаргу Уповноваженому з прав людини стосовно ненадання правлінням освіти Броварської міської ради у відповідь на запит про доступ до публічної інформації, документів, що становлять суспільний інтерес, а також вимоги необгрунтованої вимоги сплатити близько 200 гривень за надання інформації, яка має надаватися безкоштовно.