Двоє павлоградських гірників, Володимир Бугайов та Андрій Карпенко, голодують уже шосту добу. У такий радикальний спосіб, ризикуючи власним здоров’ям, вони намагаються привернути увагу до проблеми, змінити існуючу ситуацію.

Як запевняють гододувальники, на шахтах Павлоградвугілля чиниться тиск на гірників  (членів новоствореної незалежної профспілки), їх безпідставно звільняють з роботи , або ж погрожують звільненням, примушуючи вийти із профспілки.

ДТЕК Павлоградвугілля, коментуючи ситуацію, стверджує, що на звільнення гірників були підстави і вони є законними. Так  це чи ні – вирішить суд.

Але, на сьогодні  маємо ситуацію, коли двоє гірників оголосили безстрокову акцію голодування. Крок досить серйозний. І на такі вчинки безпідставно не йдуть. Так, можливо місце для акції вибране не те, і час не той, але ж… вона триває 6( шостий!!!) день. За цей час  ніхто із тих, хто може вплинути на ситуацію, навіть не намагався поговорити  із  людьми, сісти за стіл перемовин.

Натомість маємо замовні, завідомо маніпулятивні статті у деяких місцевій виданнях https://tn-express.dp.ua/node/2708, котрі ніяк не сприяють вирішенню ситуації.

Бачимо, що хлопців намагаються очорнити, розповісти павлоградцям про якусь надуману їхню провину, надумано звинувачувати в тому, на що не мають жодних фактів на підтвердження. Хочеться нагадати, що під час голодування, не йде розмова про повернення робочих місць будь якою ціною – шахтарі хочуть діалогу, щоб повернути до роботи незаконно звільнених.

В коментарі для нашого сайту голодуючий шахтар Володимир Бугайов сказав:

Почуваємо себе нормально. Йдемо до перемоги. Ми пережили революцію гідності і ГІДНІСТЬ В НАС НЕ ВІДІБРАТИ І НЕ КУПИТИ!

А в цей час місцевий блогер і активіст Едуард Станько написав у себе на сторінці у соц. мережах:

Я не можу знати точно, чи порушував будь хто з представників нової профспілки свої обов’язки в шахті, також напевно цього не знають і багато глашатаїв, які намагаються саме цих хлопців звинуватити у всіх гріхах, але, те що хлопці поставили на кін долі своє здоров’я і майбутнє – видно неозброєним оком! Також видно, що всі ЗМІ, які хоч якось пов’язані з ДТЕК, або замовчують факт голодування, або ж не з’ясовують, чим насправді викликана така акція. Натомість подають інформацію свідомо маніпулятивного характеру. Як видно – це острах навіть почати діалог з тими, хто каже, що він не раб!

А тим часом під стінами міської ради готується ще один мітинг на підтримку учасників акції щодо безстрокового голодування шахтарів з 29 грудня 2017 року.  

Захід призначений на 11 годину, 06 січня 2018 року.

До речі, на четвертому поверсі міськради, де проходить акція, тепер разом із гірниками  поставлено чергувати  правоохоронця, медичного працівника та терміново сьогодні установлені камери відеоспостереженнята аудіо підслуховування, напевно виключно задля безпеки громадян?