Гіалуронова кислота або гіалуронат – це основний компонент епітеліальної, сполучної та нервової тканин. Вона здатна самостійно вироблятися організмом, але з часом кількість виробленої гіалуронової кислоти зменшується. Тому біологічно активні добавки на основі гіалуронової кислоти рекомендується приймати у віці від 25 років.
Гіалуронат має такі форми виробництва, як:
- БАДи. Харчові добавки з багатим вмістом гіалуронової кислоти для внутрішнього прийому.
- Косметика. Креми, сироватки, тоніки на основі гіалуронату для омолодження та зволоження шкіри.
- Ін’єкції. Використовуються не тільки косметологами для омолодження шкіри, а й лікарями, наприклад, для поліпшення рухливості суглобів.
Сьогодні ми поговоримо про харчові добавки даної речовини, оскільки це найбільш поширена та ефективна форма, що впливає не лише на зовнішні характеристики, а й на внутрішнє здоров’я.
Користь гіалуронової кислоти
1. Необхідна для здорових суглобів
Нестача гіалуронової кислоти в синовіальній рідині негативно впливає на стан суглобів та хрящів, а також опорно-рухового апарату загалом. Дефіцит гіалуронової кислоти призводить до зношення тканин, що викликає безліч неприємних відчуттів, біль та дискомфорт при рухах. Правильний прийом біодобавок допоможе зберегти рухливість і гнучкість, а головне здоров’я ваших суглобів та хрящів, навіть у літньому віці.
2. Стимулює вироблення колагену та еластину
Гіалуронова кислота впливає на фібробласти, клітини сполучної тканини, стимулюючи вироблення колагену та еластину у шкірі. У свою чергу, ці білки формують волокна. Вони підвищують еластичність шкіри, уповільнюють старіння та появу нових зморшок. Також зміцнюють структуру зв’язок, сухожиль, хрящів, м’язових тканин, кісток та кровоносних судин.
3. Корисна для шкіри, зволожує та омолоджує
Гіалуронат дуже корисний для шкіри, він здатний активно зволожувати її та розгладжувати неглибокі зморшки після прийому курсу. Шкіра стає більш пружною та еластичною, пропадає пігментація, гояться висипання та постакне.
4. Покращує здоров’я очей
Завдяки своїй здатності зволоження ГК використовується для лікування синдрому сухого ока. Вона рятує від запалення і свербіжу очей, а при тривалій нестачі в склоподібному тілі ока може розвинутися катаракта або погіршиться зір.
5. Захищає від серцево-судинних захворювань
Серйозний дефіцит гіалуронату в клапанному апараті може стати фактором ризику різних серйозних захворювань, зокрема недостатності клапанного апарату.
Кому корисно приймати гіалуронову кислоту?
Як уже було сказано, лікарі та косметологи рекомендують починати прийом після 25 років, оскільки саме в цьому віці починає скорочуватися природне вироблення. Особливо потребують додаткових джерел літні люди і ті, хто страждає на захворювання суглобів.
Гіалуронова кислота добре сприймається організмом, проте вагітним і жінкам, що годують, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем про можливі ризики при вживанні.
У яких продуктах міститься гіалуронова кислота?
- Кістковий бульйон та холодець. Дані страви не дуже поширені у повсякденному раціоні, проте вони є багатими джерелами не тільки цієї кислоти, а й колагену.
- Червоне м’ясо з прожилками: баранина, телятина або яловичина, індичка, качка. Хоча це дуже багаті джерела, використовуйте ці види м’яса в невеликих кількостях, для контролю рівня холестерину.
- Соя, соєве молоко та тофу містять гіалуронову кислоту на додаток до білків та рослинних стеринів.
- Лосось – це багате джерело гіалуронової кислоти, яке забезпечує різні поживні речовини для здоров’я та краси.
- Картопля або батат – ще одне дуже багате джерело, корисне для вашого здоров’я.
Купити гіалуронову кислоту в Україні ви можете вигідно у нашому інтернет-магазині з швидкою доставкою!