Дніпропетровську область пропонують перейменувати. Про це повідомляє у ФБ Правозахисна Група “СIЧ”

Петиція про перейменування Дніпропетровської області вже на сайті Президента і набирає голоси.

Кандидат історичних наук, директор інституту історії Дніпра Олег Репан вважає, що назва «Січеслав» не тільки підкреслить історичну вагу, а й дасть поштовх розвитку нових стартапів. «Таке позиціонування – Січеславська область – дозволить нашу область дуже цікаво поставити, показати з точки зору туризму» – зазначив історик.

Туризм – один з перспективних напрямків розвитку бізнесу на Січеславщині, адже навіть на території міста є фортеця Стара Самарь, Старий Кодак, Новий Кодак, в області безліч історичних місць, які за умови правильного позиціонування принесуть не тільки світоглядні речі, а й цілком конкретні матеріальні переваги.
Іван Дремлюга, голова Дніпровського товариства політв’язнів та репресованих наголосив, що питання перейменування області на Січеславську піднімалося ще з 1988 року, коли було засновано «Товариство української мови», яке потім переросло в «Просвіту» і з перших засідань поставало питання повернення до першоджерел: мови, культури і історії. Минулоріч 29 громадських організацій звернулися зі спільним листом до Верховної Ради України, а от тепер зроблено наступний крок – подано петицію Президенту.

Дмитро Рева, директор ГО «ПГ «СІЧ»» впевнений, що 25 тисяч голосів для того, щоб закон про декомунізацію остаточно запрацював в нашій області – то не є велика проблема і закликав патріотично налаштованих громадян максимально долучитися і розповсюдити інформацію. Також він повідомив, що досягнуто домовленостей про підтримку від комітету з питань правосуддя і проводиться інтенсивна робота з депутатським корпусом, тож голоси 2/3 народних обранців не за горами. А Владислав Мельничук, голова спілки активної молоді, запевнив присутніх в підтримці цієї ініціативи з боку студентства.

Підтримати петицію можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/42490.