31 липня 2018 року на сумісному засіданні постійних депутатських комісій Павлоградської міської ради, що передує пленарному засіданню  сесії міської ради, яке відбудеться 7 серпня, депутати попередньо «вирішили» відмовити мешканцям міста – Курдюкову В.В. та його батькам – «дітям війни» – у приватизації землі (у наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обслуговування житлових будинків в районі вулиці Аеродромної). Впевнена, за таку відмову проголосує “більшість” депутатів на сесії міської ради. Більшість, яка складається з “опоблоківців”. За що така “любов”? Відповідь: за громадянську позицію Курдюкова. За те, що, перебуваючи у складі Громадської комісії та Громадської ради, критикував представників діючої влади за неефективне використання бюджетних коштів та коштів комунальних підприємств міста, за те, що неодноразово позивався до Павлоградського міськрайонного суду щодо незаконності збільшення вартості проїзду в міських автобусах та незабезпечення квитками пасажирів в міському транспорті,  за те, що ініціював та брав участь у аналізі фінансово-господарської діяльності КП «ПЖС» та ПП «КП-1» (за результатами якого було виявлено низку порушень), Курдюков запам’ятався тим, що активно виступив на боці мешканців п`яти багатоповерхових будинків міста, завдяки чому у цих будинках не були встановлені загальнобудинкові лічильники газу, а всім мешканцям безкоштовно були встановлені індивідуальні лічильники (при тому, що керівництво міста «не помічало» беззаконня в  діях ПАТ «Дніпропетровськгаз»).

Зараз влада знайшла нагоду “звести рахунки” з  людиною за безкомпромісну громадянську позицію. Якими б не були «підстави» для відмови,  слід нагадати про наступне:

по-перше, згідно зі статтею 24 Конституції України, « Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками». Крім того, у статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року зазначено, що “користування правами і свободами, визнаними в цій Конвенції, гарантується без дискримінації за будь-якою ознакою – статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань…”;

по-друге, нагадаю, що статтею 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» встановлено, що «Дітям війни надаються такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва»;

по-третє, складається враження, що хтось, крім того, що банально «зводить рахунки», ще намагається вирішити і  свої особисті, корисливі, інтереси. А це вже «попахує» корупцією.

У ситуації, що склалася, депутатська фракція політичної партії «Українське об’єднання патріотів – «УКРОП» у Павлоградській міській раді під час пленарного засідання 38 сесії буде наполягати на тому, щоб Курдюкову В.В. та його батькам – «дітям війни» були надані дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обслуговування житлових будинків в районі вулиці Аеродромної.

Також, в порядку, передбаченому ст. 48 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутатська фракція політичної партії «Українське об’єднання патріотів – «УКРОП» у Павлоградській міській раді  буде наполягати  на створенні тимчасової контрольної комісії, метою створення якої буде здійснення контролю за прозорістю та законністю при наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення мешканцям міста земельних ділянок для обслуговування житлових будинків, в тому числі і в районі вулиці Аеродромної.

Сподіваюсь, що депутати на сесії приймуть зважене, законне та справедливе рішення – нададуть Володимиру Курдюкову та його батькам, «дітям війни», дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обслуговування житлових будинків, а ще подбають про те, щоб  при цьому не були порушені   права  та свободи жодного із мешканців міста Павлограда.

 

Депутат

Павлоградської міської ради                                                                       В.В. Жилкіна