В минулому, 2024 році, в Павлограді сталось чимало сумних, трагічних та приємних подій. Ми пережили ще один рік у стані війни.
Місто зазнавало постійних ворожих «прильотів» ракет та «шахедів». Гинули люди, руйнувались будинки. Пропонуємо згадати найважливіші, на наш погляд, події року, що минув.
1. Упродовж року стало відомо про загибель більше півсотні павлоградців.
Наймолодшому з них було лише 20 років, найстаршому – 61. Вони загинули, захищаючи нашу країну.
Вічна Слава Героям!
——————————————————-
2. 23 січня Павлоград зазнав масованого ракетного удару.
Загинула 43-річна жінка. Пошкоджені 4 школи, реабілітаційний центр, спорткомплекс, заклад культури та 15 багатоповерхівок та авто.
——————————————————-
3. На 87 році відійшов у вічність Геннадій Останін.
Відомий павлоградський митець, великий майстер різьби по дереву Геннадій Останін створив багато унікальних робіт, які знаходяться в різних музеях України та приватних колекціях.
——————————————————-
4. У Павлограді зі стели на в’їзді раптом зникла назва міста.
Замість назви «Павлоград» з’явився напис «Незламне місто». Міський голова прокоментував, що у такий спосіб комунальники втілили своє бачення візитівки Павлограда. До цього назва міста була пофарбована у жовто-блакитний колір.
Через два тижні напис знову змінився на «Павлоградська територіальна громада», проте уже без жовто-блакитних кольорів
—————————————————–
5. Павлоград потрапив у список міст, що підпадають під деколонізацію.
Адже в базовому документі (паспорті міста) сказано, що місто названо на честь спадкоємця імператриці. Щоправда, цей документ з офіційного сайту міськвиконкому раптом зникає. А міський голова каже, що місто названо на честь Павла, але не сина імператриці, а апостола. На центральних вулицях з’являються білборди з написом «Павлоград – місто апостола Павла». Гострі дебати щодо перейменування міста точаться також у Верховній Раді. Поки що, назва міста не змінена.
——————————————————-
6. В місті раптом зник пам’ятник засновнику міста Матвію Хижняку.
Згодом він з’являється на селищі ім. 18 вересня, але уже як пам’ятник козацтву. Директорка історико-краєзнавчого музею оприлюднює сенсаційну довідку – Хижняк ніколи не був засновником міста. Напередодні Інститут Національної пам’яті запропонував перейменувати Павлоград на Матвіїв.
——————————————————-
7. Святкування Дня міста у Павлограді знову перенесли.
День міста тепер відзначатимуть 29 червня. Минулого року відзначали 12 липня. До цього – у третю неділю вересня. Наздоганяють святого Павла…..
——————————————————-
8. З настанням тепла ядучий дим заполоняє вулиці міста.
Павлоградці продовжили багаторічні вимоги, щоб була зупинена екологічна катастрофа та припинені злочинні дії, щодо отруєння жителів шкідливими речовинами з на місцевого сміттєзвалища. Відповідна петиція зареєстрована на сайті місцевих петицій. Необхідні 500 підписів петиція набрала швидко. Проте, не була розглянута міською владою. Бо, як сказав міський голова, сміттєзвалище не визнано екологічною катастрофою. А в тому, що воно горить, винними є всі мешканці громади, бо всі сміття туди звозили 60 років.
——————————————————-
9. Люди скаржилися на відсутність захисних укриттів в Павлограді, зокрема і мобільних.
Міський голова вважає, що мобільні укриття – то марна трата грошей, бо їх ніхто не використовуватиме і вони не відповідають стандартам безпеки. Тим часом як укриття люди використовують підвали житлових будинків.
——————————————————-
10. Павлоградці знову боролися із МАФами.
На цей раз війну з МАФами ведуть мешканці вулиці Західнодонбаської. Будівництво МАФів йде вздовж кленової алеї. Наноситься шкода екології та грубо порушується українське законодавство. Проте, боротьба павлоградців не увінчалась успіхом. Ряд нових МАФів таки з’явився.
——————————————————-
11. 6 вересня Павлоград зазнав найбільшого за війну масованого ракетного удару.
Найбільше постраждало селище Ливмаш. Травми отримали 82 особи, один чоловік загинув.
Постраждали різні об’єкти: декілька промислових підприємств, понад 30 житлових будинків, один дитячий садок та 27 торгових точок. Виникли пожежі.
На відновлення після ракетних атак місто отримало 10 млн грн з обласного бюджету. Кошти мають піти на відновлення соціальних закладів та гуртожитку, де нині мешкають переселенці. Для ремонту покрівель кошти мають передбачити в місцевому бюджеті. Проте, до кінця року ремонт ще не було завершено.
——————————————————-
12. В місті демонтували пам’ятник танку «ІС», що на Міськгілці.
——————————————————-
13. 30 підприємниць з центрального квіткового ринку борються за виживання.
Проблеми почались, коли співвласником третини підприємства став впливовий місцевий підприємець. За словами директорки ринку, він претендує на всю територію, а людей звідси намагається витиснути всіма нечесними способами. Люди звертаються до поліції, міської влади. Проте, нічого не допомагає. На сесію депутатів міської ради, людей не пропускають.
——————————————————-
14. В Павлограді в результаті надзвичайної ситуації зруйновано Будинок культури Машинобудівників.
Будівлю обнесли парканом. На що потратили 600 тис. грн бюджетних коштів. За словами міського голови Будинок культури демонтують. На такі роботи виділяють 20 млн грн
———————————————————
15. В Павлоградській лікарні запрацював перший в місті безкоштовний апарат МРТ.
——————————————————-
16. В Павлограді прийняли бюджет 2025 року.
Міський бюджет Павлограда складає 1 млрд 389 млн грн. Під час громадського обговорення бюджету найбільше запитань виникло щодо виділення 13 млн грн місцевій телестудії. Це стільки ж, як на підтримку територіальної оборони, ЗСУ, громадського порядку, запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій разом узятих – 12,7 млн грн.
Щоправда, депутатами та міським головою ці зауваження не враховані.
Щодо співпраці звертайтесь сюди