Четверо педагогів Дніпропетровщини увійшли до ТОП-50 національної вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine 2020. Це освітяни з Вільногірська, Кам’янського, Павлограда та села Миколаївка Петропавлівського району. Тепер журі має визначити десять кращих  вчителів України. Після – оголосять переможця. 

Про це повідомив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.

«Global Teacher Prize – світова щорічна «Нобелівська премія» для вчителів. Вона проводиться і на національному рівні. Цьогоріч область стала однією з найактивніших у номінуванні педагогів. Кандидатури учасників пропонували і учні, і випускники минулих років, і самі освітяни. Для цього необхідно було оформити заявку до 1 серпня, – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький. – Пишаємося нашими талановитими педагогами, які увійшли до ТОП-50 найкращих в Україні, і бажаємо їм успіху на наступному етапі».

Серед фіналістів національної премії – Вікторія Безверха із Миколаївки Петропавлівського району. Майже 30 років викладає англійську мову. Підхід до навчання дітей – творчий. Частину уроків проводить у форматі «світового кафе». На інших учні знімають відео, створюють різні колажі та книги.

Каже, давно мріяла взяти участь у Global Teacher Prize Ukraine, та трішки бентежилася. Дуже здивувалася, коли їй зателефонували організатори премії. Виявилося, номінував хтось із колишніх випускників.

«Коли побачила себе у ТОП-50, ледве не зомліла від радощів. Тепер намагатимуся взяти наступну вершину – увійти до десятки кращих, – сказала учасниця Вікторія Безверха. – Мої учні виявили до мене надзвичайну довіру – треба її виправдати».

До ТОП-50 увійшли також вчитель початкових класів із Кам’янського Андрій Олійник, вчителька історії та правознавства із Павлограда Надія Сіренко, викладачка української мови та літератури із Вільногірська Анна Чернявська.

Переможця Global Teacher Prize Ukraine 2020 оголосять у Міжнародний день вчителя – 3 жовтня 2020-го.

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році – аби відзначити внесок українських вчителів у суспільство та підняти престиж професії педагога. Переможець отримує 250 тисяч гривень та поїздку на Global Education and Skills Forum.