Обласний центр громадського здоров’я нагадує, що найбільш схильні до впливу спекотної  погоди діти, літні люди, хворі на  серцево-судинні  та легеневі захворювання.

ЛІКАРІ РЕКОМЕНДУЮТЬ:

Не зловживайте сонячними ваннами! Найбезпечніший  час для перебування на вулиці — до 10:00 і після 17:00.

Вибирайте світлий, легкий одяг для себе та дітей, одягайте капелюх, або користуйтесь парасолькою.

Випивайте за добу не менш ніж 2-3 літри рідини, найкраще – мінеральну воду, можна з соком лимона. Увага! Солодкі напої є джерелом «легких» калорій, що веде до перегрівання організму.

Будьте обережні з охолодженими напоями та душем, пам’ятайте про ангіни!

Вживання міцніших алкогольних напоїв у спеку значною мірою сприяє розвитку негативних наслідків.

Якщо після перебування на сонці з’являються симптоми: загальна слабкість, головний біль, запаморочення, шум у вухах, сонливість, нудота, почервоніння шкірних покровів, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла. 

У дітей грудного віку  спостерігається блювота, діарея, температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, загальний стан швидко погіршується, свідомість затьмарюється, виникають судоми, кома.

Усе це свідчить про серйозну загрозу для здоров’я. Негайно викликайте швидку медичну допомогу! До прибуття «швидкої» хворого слід негайно перемістити  в прохолодне місце, забезпечити поступ свіжого повітря, звільнити від одягу, якщо постраждалий може пити — дати холодної води, на голову покласти холодний компрес.

Бережіть себе та своїх близьких!