На Дніпропетровщині створили комісію з питань збереження пам’яток архітектури області. Вона займається інвентаризацією та обстеженням стану культурних об’єктів.

Про це повідомили в управлінні культури, національностей і релігій облдержадміністрації.  

«На території області знаходиться 321 пам’ятка архітектури, з них 30 – національного значення, 291 – місцевого. Кожного року цей перелік поповнюється новими об’єктами, – зазначила начальниця управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА Наталія Першина. – Завдання новоствореної комісії – систематизувати дані про всі історичні будівлі регіону. Зокрема, їх стан, балансоутримувача. За результатами моніторингу можна буде визначити, які з пам’яток найперше потребують реконструкції». 

Очолив комісію заступник голови облдержадміністрації Олександр Москаленко. До її складу увійшли представники кожного району та міста області, структурних підрозділів облдержадміністрації та пам’яткоохоронних органів.

Перепис архітектурних пам’яток проведуть в усіх населених пунктах регіону. Комісія вже розпочала роботу у Новомосковському та Павлоградському районах.