Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні (можливі зміни). Проект формату майбутніх районів – їхню кількість та склад – Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Про це повідомили на порталі «Децентралізація».

«Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема – формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Карта майбутніх районів підготовлена на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем.

Загалом у Дніпропетровській області планується створити 6 районів з новими границями:

Дніпровський – 1245,7 тисяч осіб
Криворізький – 772,4 тисяч осіб 
Кам‘янський – 439 тисяч осіб
Павлоградський – 315,1 тисяч осіб
Нікопольський – 262,6 тисяч осіб
Новомосковський – 171,7 тисяч осіб

Пропозицій щодо майбутніх районів було декілька, як від експертів, так і від облдержадміністрацій. Відповідно до доручення КМУ, обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з методичних рекомендацій, згідно яких нанижча межа кількості населення в майбутньому районі має бути 150 тисяч жителів.