Аби протидіяти домашньому насильству, на Дніпропетровщині працюють «гарячі лінії» та мобільні бригади. Діють центри надання безкоштовної психологічної, медичної та юридичної допомоги. 

Куди звертатися жертвам агресії, нагадала заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Грицай.

«На Дніпропетровщині під час карантину та вимушеної самоізоляції  кількість звернень до правоохоронних органів за фактами домашнього  насильства зросла більш ніж вдвічі, – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай. – Тому люди, які потерпають від агресії, повинні мати можливість без додаткових зусиль звернутися за допомогою до служб підтримки. Нині на Дніпропетровщині працює кілька «гарячих ліній» та телефонів довіри, діють соціальні центри та притулки. Також працюють мобільні бригади». 

Зокрема, жертви домашнього насильства та агресії за ознаками статі можуть отримати консультації юриста чи психолога, зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» за номерами 0 800 500 335 або 116123 з мобільного. Дзвінки – анонімні та безкоштовні.

Також можна звернутися на «гарячу лінію» за номером  0 800 505 085. Це – спільний проєкт Дніпропетровської ОДА,  громадської організації «Громадський рух Gender Stream» та міжнародної організації «Український жіночий фонд». Дзвінки приймають у будні з 14:00 до 18:00. Всі консультації – безкоштовні.

У різних районах області працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги жертвам домашнього насильства. Фахівці надають консультації телефоном та проводять особисті зустрічі. Їх контакти – тут.