ЗАПАЛИ СВІЧКУ О 16:00

Sharing is caring!

У 1932 – 1933 роках влада совєтів організувала на території України штучний масовий голод. У селян конфісковували врожай зернових та всі інші продукти, при цьому зерно експортувалося за кордон, а українцям, що хотіли врятуватися від голоду, силоміць забороняли виїзд із УСРР. Це був свідомий захід, покликаний придушити національно-визвольний рух.

Точну кількість загиблих від голоду протягом цих 17 місяців українців історики не можуть назвати й досі. Дехто говорить про 4 мільйони, дехто про 7 чи 9 мільйонів. Пік голодомору припав на весну 1933 року. Подейкують, тоді від голодної смерті щогодини помирала тисяча українців. Найдужче постраждали території сучасних Харківської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Київської та Житомирської областей. Там показник смертності був у 8-9 разів вищим, ніж на решті українських земель.

Щороку останньої суботи листопада українці вшановують жертв голодоморів. Цього дня о 16:00 відбувається загальнонаціональна хвилина мовчання, а на вікнах запалюються свічки. Вічна пам’ять загиблим і щирі співчуття родинам, які не оминуло страшне лихо радянського голодного терору.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *